Kynologický klub
Šlapanice

 • AGILITY

  Agility je odvětví kynologického sportu, které se zrodilo již v 70.letech v Austrálii. Na počátku přitom byla inspirace koňským parkurem. Historii agility na Starém kontinentu psala především Anglie. V devadesátých letech začíná celosvětový boom agility. V roce 1996 proběhlo 1.mistrovství světa agility ve Slovinském Mariboru.
  Dnešní agility = extrémní rychlost a přesnost. Jde především o dokonalou souhru psovoda se psem. Pes má za úkol bezchybně překonat 12-20 překážek v určeném pořadí a v co nejrychlejším čase. Psovod může svého pejska ovlivňovat pouze zvukovými povely a posuňky. Jakýkoli fyzický kontakt psovoda se psem i překážkami není možný. V jumpingu se používají pouze skokové překážky (skočky, kruh, zeď, dálka) a překážky prolézací (tunely a slalom). V agility jsou zařazeny také zónové překážky (lavka, áčko, houpačka), přičemž spolehlivost jejich správného překonání bývá oříškem i pro vynikající týmy! Vítěze závodu ve většině případů určuje právě součet těchto dvou "disciplín".
  Agility je magnetem širokého spektra pejskařů, je to úžasná zábava pro lidi i pejsky. Agility může dělat téměř každý pejsek, na závodech vidíte od nejmenšího krysaříka přes jezevčíka, pudla, labradora, bígla až k německému ovčákovi či dobrmanovi. Agility běhají i pejsci bez průkazu původu a kříženci. A jen na psovodovi záleží, zda chce běhat závodně nebo si se svým psíkem užít "jen" spoustu legrace.

  Aktuality

  Rozpis agility tréninků na jaro 2010

  X. Vá-noční klubový agility závod 19.12.2009

  Mistrovství ČR mládeže

  družstvo small (Luca & Endy & Eliška, Zuzka & Dasty):
  - agility - 5.místo/11
  - jumping - 3.místo/11
  - součet - 2.místo/11
  družstvo small (Pavla & Don):
  - agility - 1.místo/11
  - jumping - 1.místo/11
  - součet - 1.místo/11
  družstvo medium (Lucka & Ricki):
  - agility - 3.místo/7
  - jumping - 3.místo/7
  - součet - 3.místo/7
  Luca & Endy:
  - hra junioři SA - 2.místo/26
  Lucka & Ricki:
  - jumping děti MA - 1.místo/8


  - rozpis agility výcviků