Kynologický klub
Šlapanice


 • Výcvik psů

  Výcvik psa je, když člověk svou činností pozitivně usměrní chování psa tak, aby byl člověku pomocníkem nebo přítelem.
  Musíme brát zřetel na to, jaké plemeno psa máme,jaké je pes povahy a psychiky a podle těchto vlastností zvolit druh výcviku.
  Je nutné si uvědomit, že výcvik psa je náročná a zodpovědná činnost nejen časově, ale i fyzicky a intelektuálně.
  Při výcviku je nutné se psovi věnovat cílevědomě a systematicky, nejlépe pod dohledem zkušených instruktorů, kteří zaručí správnou metodiku výcviku, a jsou nápomocni při řešení různých specifických problémů a určí vhodný postup pro co nejlepší výsledek.

  Výcvik probíhá v našem kynologickém klubu každou sobotu od 8 hodin na cvičišti, které je plně vybaveno jak pro výcvik psů, tak pro jejich odložení v kotcích. K dispozici je také klubovna s kantýnou.

  Základní výcvik je zaměřen na zvládnutí základů poslušnosti u psů, v závislosti na tom, zda se jedná o začátečníka či pokročilého psovoda s ohledem na vycvičenost jeho psa. Do základních dovedností, které se psy cvičíme patří –
  přivolání psa, chůze u nohy psovoda, obraty se psem, sedání a lehání psa, překonávání překážek, aport a řešení zvláštního, nevhodného (nechtěného) chování psa. Po zvládnutí základů se přechází na náročnější výcvik,který je rozšířen o výcvik sportovních obran, stopování a poslušnost dle zkušebních řádů.

  Cílem základního výcviku je také upevňování vzájemného vztahu mezi psovodem a jeho psem, ale také upevnění přirozené autority psovoda, rozvíjení důvěry psa ve svého pána, zlepšení komunikace se psem a porozumění psu jako takovému.

  Na výcvik se psem je nutné se dobře vybavit pomůckami, které budete potřebovat.

  Je nutné mít s sebou: 
  - kratší pevné vodítko s dobrou vypouštěcí karabinou
  - řetízkový stahovací obojek
  - pamlsky a jiné odměny pro psa
  - stopovací vodítko
  - aport, případně hračku
  - postroj ( pro obranáře )
  - náhubek ( pro agresivní psy)

   

  Na první návštěvu kynologického klubu je nutné, aby byl váš pes zdravý a řádně očkovaný, proto s sebou vezměte očkovací průkaz vašeho psa.

  Jsme připraveni vám pomoci s výcvikem vašeho psa, tak neváhejte a přijďte se za námi podívat.
  Každý pes si zaslouží být vychovaný a vycvičený, aby vám i vašemu okolí dělal radost.